HORMONÁLNA JOGOVÁ TERAPIA


Je účinná terapeutická metóda 21 dynamických cvikov, ktoré spolu s dychovými technikami prinášajú rýchle výsledky pre dosiahnutie hormonálnej rovnováhy.

Hormonálnu jogovú terapiu zostavila začiatkom 90tych rokov brazílčanka Dinah Rodrigues- u ktorej som mala tú česť študovať, na základe mnohých rokov štúdia hathajogy či fyziológie človeka.

Hormonálna jogová terapia je prirodzená terapia, ktorá vychádza z jogy a ktorá aktivuje, alebo obnovuje tvorbu ženských pohlavných hormónov. Cvičenie aktivuje žľazy s vnútorným vylučovaním. Hormonálna jogová terapia je dynamický druh jogy, ktorý prináša rýchle výsledky. V skutočnosti môžeme povedať, že hormonálna jogová terapia je holistická liečebná metóda, ktorá obnovuje tvorbu hormónov, posilňuje vaječníky, štítnu žľazu, hypofýzu, nadobličky. Taktiež posilňuje naše kosti, nervový systém a celkovo náš organizmus.

Napriek tomu, že cvičenia a techniky hormonálnej jogovej terapie sa líšia od hathajogy a sú špecifickejšie, nie je zložité ich cvičiť a ich výsledky sú veľmi povzbudivé. Nielen že zvyšujú hladinu ženských hormónov, ale zároveň aj znižujú intenzitu symptómov menopauzy, predmenštruačné symptómy (PMS), pomáhajú pri problémoch s otehotnením, ako prevencia osteoporóz a pod. Hormonálna jogová terapia reaktivuje vaječníky, zvyšuje hladinu ženských pohlavných hormónov a znižuje intenzitu symptómov na minimum, alebo ich úplne odstraňuje.

Pre zvýšenie účinnosti cvičenia a rýchlejšie dosiahnutie výsledkov sa cvičenie spája so špeciálnymi jogovými dychovými technikami. Hormonálna jogová terapia zvyšuje vstrebávanie prány (energie), aktivuje našu individuálnu pránu a vysiela ju do žliaz, ktoré tvoria hormóny.

Už po pár týždňoch môžete na sebe spozorovať určité zmeny a odstránenie niektorých príznakov. Všetko závisí od Vašej vytrvalosti a pravidelnosti cvičenia. Čím častejšie a pravidelnejšie budete cvičiť, tým lepšie výsledky dosiahnete. 



V ČOM NÁM POMÁHA?

Predčasná menopauza

Návaly tepla, suchosť slizníc v urogenitálnej oblasti,

Nespavosť, depresie, smútok, zlá nálada

Zhoršenie pamäti, spomalené myslenie

Predmenštruačný syndróm

Ženy a dievčatá so stratou menštruácie, bolestivou menštruáciou, nepravidelnou menštruáciou

Problémy s otehotnením

Neplodnosť

Polycystické vaječníky

Hormonálna nerovnováha

Ženy nad 35 rokov (v tomto veku začína klesať produkcia hormónov)

Inkontinencia

Nedostatočná činnosť štítnej žľazy

Syndróm karpálneho tunela

Bolesti hlavy, migrény

Bolesti kĺbov

Zmena hustoty a pevnosti vlasov, lámavé nechty, akné, suchá pleť

Zvýšenie váhy



Cvičenie nie je vhodné v nasledujúcich prípadoch

Tehotenstvo

Endometrióza

Myómy väčších rozmerov

Nádorové ochorenie prsníka

Vážne psychiatrické problémy

Pokročilá osteoporóza, kedy hrozia zlomeniny

Krátko po operácii

Zápal vnútorného ucha

Nešpecifikovateľné bolesti brucha



V prípade nejasností ohľadom zvyšovania ženských pohlavných hormónov, ako aj hormónov štítnej žľazy
 sa prosím poraďte so svojím lekárom